Keto elektrolity - elektrolity na diecie ketogenicznej

Podczas stosowania diety ketogenicznej często dochodzi do niedoborów elektrolitów. Wtedy należy zadbać o odpowiednią suplementację. Najlepszym wyborem jest sięgnięcie po keto elektrolity. Dzięki nim dostarczysz do organizmu najważniejsze witaminy i minerały, przez co złagodzisz objawy keto grypy. Stosując elektrolity, zapomnisz o męczących bólach głowy i mięśni, rozdrażnieniu, zmęczeniu oraz problemach z koncentracją. Ponadto keto elektrolity wspomagają budowę masy mięśniowej i dbają o poprawną pracę serca.

Keto elektrolity - ketosklep.pl
obrazek prezentujacy
Ketosklep.pl Sklep z produktami keto
Będąc na diecie ketogenicznej, niemal całkowicie usuwasz z jadłospisu węglowodany, przez co Twój organizm wytwarza mniejszą ilość insuliny. Ponadto zgromadzone zapasy glikogenu zostają opróżnione, a Ty tracisz coraz więcej wody, a także witamin i minerałów. Wtedy bardzo ważne jest uzupełnienie wszelkich niedoborów przy pomocy keto elektrolitów- kompleksu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu podczas stosowania diety wysokotłuszczowej. Elektrolity na keto odgrywają bardzo ważną rolę. Przede wszystkim łagodzą objawy keto grypy, które pojawiają się na początku stosowania diety wysokotłuszczowej. Ponadto chronią przed mgłą mózgową, brakiem energii, skurczami mięśni, drażliwością, zawrotami głowy i kołataniem serca. Keto elektrolity zawierają najważniejsze witaminy i minerały, takie jak sód, magnez, potas, cynk i wapń. W ich składzie powinna znaleźć się również l-leucyna, która wspomaga budowę mięśni.
Elektrolity na diecie ketogenicznej pełnią bardzo ważną funkcję. Jednak, aby odpowiednio chroniły organizm, muszą zawierać konkretne składniki. Wybierając keto elektrolity, należy czytać składy produktów. Najlepsze suplementy są bogate w sód i magnez, czyli minerały fundamentalne w syntezie DNA i RNA, a także potas- pierwiastek dbający o poprawną pracę serca, mózgu, mięśni i układu nerwowego. W dobrych keto elektrolitach znajduje się również wapń, czyli materiał budulcowy zębów i kości, a także aktywator enzymów, biorący udział w procesie krzepnięcia krwi. Jest on również odpowiedzialny za prawidłową pracę mięśni i układu nerwowego oraz wydzielanie hormonów. W wysokiej jakości keto elektrolitach nie może zabraknąć także cynku, czyli minerału biorącego udział w regulowaniu pracy wewnętrznych organów m.in. trzustki. Ponadto cynk stabilizuje ciśnienie, zapobiega powstawaniu żylaków i korzystnie oddziałuje na układ immunologiczny. Jeśli szukasz keto elektrolitów, zawierających wszystkie wymienione pierwiastki. Znajdziesz w nim nie tylko wskazane minerały, ale również l-leucynę, która pomoże Ci skutecznie budować masę mięśniową.
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.